ניתוח שמות וגורלם (9/2013)

ע”פ הקבלה נקבע שם האדם באמצעות תקשור בין נשמתו לנשמת הוריו עוד בשלבים הראשונים של בואו לתודאת הוריו. דהיינו, עוד בניצנים הראשונים של המחשבה על תכנון ההפריה. במשך ההריון מקבלים ההורים את התודאה וההחלטה ברב הפעמים, ובמקרים של תקשורת בין נשמות לקויה, יבחרו לקרוא לילד בשם רק אחרי שיביטו בנילוד אחרי הלידה. במקרה הזה יווצר התיקשור ע”י שימוש בחוש הראיה.

שמות הבריות שנבחרים ע”י השליחים המקומיים = ההורים, חורצים את אופי הגילגול אותו האדם מתחיל בחייו אילו, אם לתיקון בברכה או לתיקון בין נשמות. להלן אתן דוגמאות שיסבירו את דברי בפועל:

דוגמא מוחשית היא רצח הילדה רוז פיזם בידי סבה רוני רון. המניע לרצח היתה אמה שמסיבות אילו ואחרות סבלה מאד מהקשר עם הבת. היא הפעילה לחץ ממושך על הסב הרוצח מי שהיה גם אבי ילדיה שילדה אחרי רוז, וברגע של איבוד דעת וכניעה רצח את הפעוטה. שימו לב לשם של האם:

מרי פיזם = מר פי יזם = מר פיה יזם ודחף לביצוע הרצח.

עוד דוגמא עכשוית, האב אלי גור שרצח את שני ילדיו והתאבד:
גורל: אל יגור = אדם שגורלו להיות בצלמו לבד, הקמת משפחה עם אדם כזה היא משגה. או: אל יגור מלשון אל יפחד, ברגע שאדם זה חש מאוים על קיומו הוא יוצא מצלמו.

בעבר ראינו עוד דוגמא לרוצח ילדים בשם גור, צבי גור מי שחטף ורצח את הילד אורון ירדן ז”ל.

צבי גור היה בחייו צב יגור = חי בגפו בבדידותו בעולם של יער חיות. לא אכנס לכל הניתוח למרות שהוא די מרתק, רק אומר לסיום שניתן גם לראות את שמו כצבי = מלך היער, גור = החי בפחד מתמיד.
מדהים לראות את שם העו”ד שהיה לו בזמנו, עופר אלמוג = עופר (בן הצבי) אל מוג = אל תפחד.

לחזרה לעמוד המאמרים לחץ כאן.