יעוץ אישי:

מרגע זה את/ה לא לבד!

אולי נדמה לך שהאדמה רועדת תחת כפות רגליך. דברים תקועים ולא זזים למרות נסיונותיך לבצע שינוי, או שמא הרמת ידיים ולא ניסית? תחושת עומס ואכזבה מצד סובביך גורמים לך לעוגמת נפש? והבדידות הרסנית.. בדידות – אכזבה – דכדוך – כעס הינם סימפטומים לקראת שינוי מחייב!

בואו נביט פנימה.

סודיות מובטחת!

מהו הבסיס לתחושת הדיכאון? מדוע אנו חווים אכזבה? מהיכן נובע המונח ”מצב הרוח”?   (ע”פ חכמת הקבלה)

הקונפליקט הגדול ביותר בחיינו הוא סינכרון ה”אני” עם שורשי נשמתי. הבחירות שאנו עושים בחיינו משרתות אך צד אחד בלבד מההויה שלנו. מדוע אין אנו מצליחים לרצות הן את עצמינו והן את רצון נשמתינו. כבר שמענו לא אחת שהאויב הגדול ביותר שלנו הוא לא אחר מאשר עצמינו. כיצד זה קורה?

כאמור הננו בנויים מגוף פיזי ונשמה. שני החלקים הללו שונים זה מזו מאד במהותם.

הגוף הוא ארצי ומושך מטה. הוא מונע על ידי חמשת החושים וניזון מיצרים שונים לסיפוק רעבונו, הוא תעבתני וחייתי. במקרים קיצוניים מגיעים יצרים לידי חוסר שליטה מה שמביא להתמכרות, חמדנות וגרגרנות והכל בכדי לספק את עצמם. זוהי תכונה הנקראת ”לעצמי בלבד”.

הנשמה לעומת הגוף מושכת מעלה. היא מקור החכמה ומודעת לרזי העולם. היא זכה וטהורה ובינתה מעל הכל. אילו יכולנו להקשיב לה, היינו למדים את הסודות הכמוסים של העולם, את מה שיעלה בגורלינו ואת המסע שלרגלינו. תכונתה של הנשמה היא תכונת הבורא, הנתינה הבלתי פוסקת.

כשאנו עומדים בפני בחירה אנו מונעים בין שני הכוחות הללו. הגוף ימשוך מטה עטוף באגו של ל’עצמי בלבד’, הנשמה תמשוך מעלה במטרה להתעלות בפני היצר ולהביא את האדם לדרגה רוחנית גבוהה יותר. זהו המאבק בין הטוב והרע. כשהגוף מצליח להביא את הבחירה קרוב לרצונותיו והנשמה נדחקת לאחור, או אז חש האדם בתסכול. (מכאן המונח מצב הרוח).

 

פרטי המבקש:

שם מלא:*
תאריך לידה:*
אימייל:*
הודעתך:*